شرکت IBM و Hyperledger به کنسرسیوم هویت بلاک‌‌چین ملحق شدند

مترجم: علی غائب

شرکت IBM  و Hyperledger  به عضویت بنیاد هویت غیرمتمرکز (DIF) در آمدند. این بنیاد، کنسرسیومی است که در اوایل سال جاری میلادی تشکیل شد و در تلاش است تا قابلیت همکاری و استانداردهای سیستم‌‌های شناسایی مبتنی بر بلاک‌‌چین را بهبود بخشد.

این دو شرکت بلاک‌‌چینی بزرگ نیز به گروه متنوعی از سازمان‌‌ها، از جمله شرکت‌‌های بزرگ مانند Microsoft و Accenture، استارتاپ‌هایی مانند Civic و Gem و همچنین پروژه‌‌های متن‌باز مانند uPort و Sovrin پیوستند.

دنیِل باچنِر (Daniel Buchner)، مدیر اجرایی DIF، به CoinDesk گفت: «این حرکت نشانه‌‌ای از توافق جامع در این زمینه است که از برخی مرزهای مهم استراتژیک و سازمانی عبور خواهد کرد.»

در حالی‌‌که برخی از این شرکت‌‌ها با یکدیگر در رقابت هستند، در این پروژه همکاری می‌‌کنند تا از ساخت سیستم‌‌هایی که مانند سیلو‌‌های جدا شده به صورت منفک از هم عمل می‌‌کنند، جلوگیری شود.

این مجموعه گوناگون از افراد و سازمان‌‌ها با یک اعتقاد مشترک به هم متصل هستند: اعتقاد به این که هویت از یک مجموعه کاملاً شخصی از داده‌‌ها تشکیل شده است که افراد را تعریف می‌‌کند و این هویت جز شما به هیچ‌کس دیگر تعلق ندارد.

این گروه اعلام کرد که برای دستیابی به چنین سطحی از خودمدیریتی، نیاز به ابتکار‌‌ات اساسی، پروتکل‌‌ها و ابزار لازم برای ایجاد یک اکوسیستم با همکاری متقابل است. به همین منظور گروهی بر روی مجموعه‌‌ای از مشخصات و پیاده‌‌سازی ساخت بلوک‌‌هایی مانند فروشگاه‌‌های داده‌ی شخصی و شناسه‌‌های غیرمتمرکز کار می‌‌کنند.

شرکت IBM که در حال حاضر با یک کنسرسیوم از بانک‌‌ها در کانادا، بر روی یک سیستم هویت مبتنی بر بلاک‌‌چین کار می‌‌کند، قبلا از هدف بنیاد برای ایجاد استانداردها حمایت کرده است، اما تا کنون به شرکت در آن متعهد نشده است.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *