شرکت IBM قصد دارد با همکاری بانک‌های بزرگ و به وسیله‌ی بلاک‌چین، معاملات مالی را متحول کند

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

شرکت IBM با همکاری United Bank of Switzerland Group و چند بانک بزرگ دیگر بر روی پلتفرم‌های معاملاتی بلاک‌چینی کار می‌کند.

به گزارش رویترز، محصول آینده که باتاویا (Batavia) نام دارد، به بانک‌ها و مشتریان کمک خواهد کرد تا فرآیندهای معاملات مالی را اتوماتیک کنند، کاری که تا کنون به صورت کاغذی انجام می‌شد.

تا کنون بانک‌های Germany’s Commerzbank ،Erste Group Bank و همین طور Bank of Montreal و CaixaBank به این جریان پیوسته‌اند.

این سرمایه گزاری بلاک‌چینی IBM برای آینده است، که از ابتدای معرفی محصول IBM Blockchain در ابتدای سال جاری تا کنون موفقیت زیادی برای IBM در این حوزه در پی داشته است.

به گزارش رویترز، ماری ویک (Marie Wieck)، یکی از مدیران IBM Blockchain گفته است: «معاملات مالی یک مورد کاربرد بسیار مناسب است چرا که این اکوسیستم تجاری فعالان بسیاری را در خود جای داده است، به ویژه وقتی پای معاملات جهانی سخن در میان باشد. دیجیتالی کردن و به وجود آوردن سطح مناسبی از اعتماد، یک شتاب‌دهنده‌ی فوق العاده است ( برای کسب‌وکارها ).»

مسئولیت باتاویا همچنان در این مرحله‌ی ابتدایی بسیار سنگین است و باید از طریق اختصاص یک دفترکل انحصاری به تمامی طرف‌های معاملات مالی، که خود به روزرسانی می‌شود بر کاهش اشکالات تمرکز کند و این شیوه را جایگزین نگهداری اطلاعات در خانه کند.

احتمالا یک نمونه‌ی آزمایشی در سه ماههه‌ی اول سال 2018 میلادی عملیاتی خواهد شد.

با این حال اقدامات بزرگی که شرکت IBM در اوایل ماه جاری در زمینه‌ی بلاک‌چین انجام داده است، موجب شد تا با کسب 43 درصد آراء، در یک نظرسنجی، جایگاه نخست را میان شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات بلاک‌چین از آنِ خود کند. در این نظرسنجی، شرکت مایکروسافت با کسب 20 درصد آرا، به واسطه‌ی راهکارهای بلاک‌چینی خود در جایگاه دوم قرار گرفت.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *