شرکت IBM در به کارگیری فناوری بلاک‌چین از Microsoft پیشی گرفت

مترجم: مریم معصومی راد

 

این روزها در مورد کاربرد فناوری بلاک‌چین در بسیاری از صنایع می‌شنویم، از ماشین‌های کپی گرفته تا صنعت مالی. با این وجود، پژوهشی که اخیراً انجام شده حاکی از آن است که شرکت IBM در به کارگیری راهکارهای مبتنی بر فناوری بلاک‌چین عملکرد موفقیت‌آمیزتری داشته است.

این پژوهش که توسط شرکت تحقیقات بازار Juniper Research انجام شده چهارصد مدیر اجرایی رده بالا را مورد بررسی قرار داده و در نتیجه‌گیری خود شرکت IBM را نسبت به شرکت‌هایی مانند Microsoft و Accenture در رده‌ی بالاتری قرار داده است.

همچنین این پژوهش تصویری جذاب از آینده‌ی فناوری بلاک‌چین ارائه کرده است. از میان افرادی که در این بررسی شرکت کرده‌اند، 67 درصد اظهار داشته‌اند که بیش از 10 هزار دلار در این فناوری سرمایه‌گذاری کرده‌اند و 91 درصد اعلام کرده‌اند که تا پایان سال 2017 حداقل به همین میزان در بلاک‌چین سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

به علاوه در این گزارش آمده است که طی 12 ماه گذشته آگاهی نسبت به فناوری بلاک‌چین به طور چشمگیری افزایش یافته و انتظار می‌رود استقبال بیش‌تری از بلاک‌چین به عمل آید. در بخشی از این گزارش آمده است: «واضح است که شرکت‌ها در حال حاضر نسبت به 12 ماه قبل‌تر، درک بهتری از بلاک‌چین دارند. بخشی از این موضوع ناشی از فعالیت‌های تحقیق و توسعه‌ای است که شرکت‌ها به صورت داخلی و همچنین در همکاری با سایر شرکت‌ها انجام داده‌اند و این موضوع موارد کاربرد بیش‌تری را برای فناوری بلاک‌چین آشکار ساخته است. با افزایش تعداد پروژه‌های پژوهشی مرتبط با بلاک‌چین، این آگاهی در صنایع مختلف ایجاد شده که می‌توانند این فناوری را به عنوان یک مزیت رقابتی به کار گیرند.»

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *