شرکت Belfrics آماده‌ی راه‌اندازی مبادلات بیت‌کوین در سراسر آفریقا

مترجم: فربد بهنامی نیا

 

پراوین کومار (Praveen Kumar)، رئیس و مدیرعامل Belfrics Global SDH، اعلام کرده است که در ماه‌های آینده، مبادلات بیت‌کوین را در سراسر آفریقا آغاز خواهند کرد.

پراوین در جریان استقرار پلتفرم معاملاتی بیت‌کوین بلفریکس در کنیا در نایروبی، برنامه‌های خود در مورد آغاز هر چه زودتر مبادلات در نیجریه، غنا و بوتسوانا را اعلام کرد و خواستار ادامه‌ی این روند با سایر کشورها شد.

پراوین خطاب به جمع گسترده‌ای از مردم در کنیا گفت: «ما با آزمون‌هایی که در کنیا انجام شده بود، تصمیم گرفتیم در ماه‌های آینده بیت‌کوین را در سرتاسر این قاره به کار ببریم. در واقع ما این کار را به عنوان راه‌اندازی و استقرار محسوب نمی‌کنیم زیرا تا کنون کسب‌وکار خوبی داشته‌ایم و این جشن راه‌اندازی آن است.»

او توضیح داد که تجربه‌ی کنیا درس خوبی برای آنها است تا برنامه‌ی خود را تغییر دهند. این تجربه می‌تواند در راه‌اندازی این جریان در سایر کشورهای آفریقایی مفید واقع شود.

تا کنون چهار کشور دیگر در این پروژه درگیر شدهاند

این راه اندازی، در حقیقت، به چهار کشور دیگر نیز منتقل شده که بلفریکس مبادلات بیت‌کوین را در آنها اجرا می‌‎کند. این شرکت قبل از راه‌اندازی، در سنگاپور، مالزی و هند فعالیت می‌کرد.

پراوین اشاره کرد که شرکت وی قصد دارد طی یک سال تا 18 ماه آینده به 100000 تا 1 میلیون نفر کاربر در کنیا دست یابد. او در مورد موفقیت بلفریکس در آفریقای شرقی بسیار خوشبین بود.

میک کیمانی (Mic Kimani)، رییس انجمن بلاک‌چین شرق آفریقا، در بیانیه‌ای اعلام کرد، بلفریکس را برای ورود به بازار کنیا تشویق کرده است.

کیمانی، که یکی از مدافعان اصلی فناوری بیت‌کوین و بلاک‌چین در کنیا و آفریقای شرقی است، این حرکت را به عنوان فرصت فوق العاده‌ای می‌بیند که موجب افزایش پذیرش فناوری بیت‌کوین و بلاک‌چین به عنوان یک مسیر اصلی در آفریقا می‌شود.

منگیستو هامن (Mengistu Humne)، یک استخراج‌کننده‌ی اتیوپیایی بیت‌کوین که در کنیا زندگی می‌کند، پس از این راه‌اندازی، در گفتگو با Cointelegraph هیجان خود را نسبت به ورود بلفرکیس به کنیا ابراز کرده است. او گفت: «این نشانه‌ی خوبی است، چون ما مدت زمان زیادی برای کنیایی‌هایی که علاقمند به پیوستن به برنامه‌های استخراج ما هستند، صرف کردیم.»

بلفریکس در مقابل بیت‌پِسا

بلفریکس با پنج درصد کمیسیون برای معاملات، وارد بازار بورس بیت‌کوین کنیا شده است. در همین حال، بیت‌پِسا (BitPesa) در حال حاضر با دریافت کمیسیون سه درصدی در بازار فعالیت می‌کند.

اما جاستوس موتوی کیماسیو (Justus Mutui Kimasyu)، مدیر Belfrics Kenya Limited، به Cointelegraph گفت که هیچ تهدیدی برای آنها وجود ندارد: « با بیت‌پِسا، حداقل بیت‌کوین که می‌توانید بخرید 700 دلار است، اما ما راه را برای خرید هر مقدار بیت‌کوین که مردم می‌توانند برای آن هزینه کنند، باز کرده‌ایم.»

اگرچه برخی از مقامات بانک مرکزی کنیا در برابر بیت‌کوین از خود مقاومت نشان داده‌اند، این کشور یکی از پیشگامان بیت‌کوین در بین کشورهای آفریقای جنوبی، غنا و نیجریه محسوب می‌شود.

در سال 2005، بانک مرکزی، کنیایی‌ها را از استفاده از بیت‌کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری‌شده بر حذر داشته و این ارزها را غیرقانونی و غیرمجاز تلقی کرده است، اما هنوز در مورد تنظیم مقررات در این حوزه اقدامی نکرده است.

با این وجود، کنیایی‌ها هشدار را نادیده گرفته و همچنان بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی را تحسین می‌کنند. در حقیقت، این کشور دارای سازمان‌های است که بیش از سایر نهادهای آفریقایی از بیت‌کوین حمایت می‌کنند.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *