شرکت AMD اعلام کرد که استخراج ارز رمزنگاری‌شده بخشی از استراتژی بلندمدت برای رشد نیست

مترجم: علی غائب

 

لیزا سو (Lisa Su)، مدیرعامل شرکت AMD اعلام کرده که با وجود تقاضای بالای استخراج کننده‌های (Miners) ارز دیجیتال برای کارت‌‌های گرافیک ایننویسنده: شرکت، استخراج (Mining) ارز رمز‌‌نگاری‌‌شده بخشی از استراتژی بلندمدت این شرکت برای رشد  نیست. با این حال او ادعا کرد که وضعیت امور شرکت در آینده‌ی نزدیک بسته به رویدادهایی که اتفاق می‌‌افتند، تغییر خواهد کرد.
لیزا سو گفت: «ما شاهد تقاضای بالایی به دلیل ارز رمز‌‌نگاری‌‌شده هستیم. اما لازم است بگویم که در پیش‌‌بینی‌‌مان ارز رمز‌‌نگاری‌‌شده نداشتیم و آن را به عنوان یک عامل محرک رشد در بلند مدت نمی‌‌بینیم. اما مطمئناً به دنبال توسعه‌‌هایی در زمینه‌ی تکنولوژی بلاک‌‌چین خواهیم بود.»

افزایش در آمد
براساس آخرین نتایج مالی، AMD درآمد 1.22 میلیارد دلاری در 3 ماهه‌ی گذشته و افزایش 19 درصدی درآمد در 3 ماهه‌ی دوم سال 2016 را ثبت کرده است. این افزایش درآمد بالا به دلیل افزایش فروش در بخش کامپیوتری و گرافیک شرکت ایجاد شده است.
تقاضا
استخراج ارز دیجیتال فرآیندی است که به واحد پردازش گرافیکی (GPU) با ظرفیت بالا نیاز دارد. در استخراج، تراکنش‌های جدیدی به بلاک‌‌چین اضافه می‌‌شود و استخراج‌‌کنندگان در ازای اضافه کردن بلوک‌‌های جدید، توکن‌هایی به دست می‌آورند. سود حاصل از تراکنش‌ها از تفاوت بین انرژی مورد استفاده در فرآیند و نرخ تبادل عمومی ارز‌‌های دیجیتال استخراج می‌‌شود.
استخراج‌‌کنندگان اتریوم کاربران عمده یا خریداران پردازنده‌‌های گرافیکی برای فعالیت‌‌های استخراج خود هستند. با توجه به افزایش شدید قیمت اتریوم، استخراج‌‌کنندگان قدرت پردازش بیشتری را به رایانه‌ی خود اضافه می‌‌کنند تا خروجی خود را تقویت کنند. استخراج‌‌کنندگان بیت‌‌کوین نیز از رایانه‌‌های مخصوص در عملیات‌ استخراج‌‌شان استفاده می‌‌کنند.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *