شرکت Accenture گواهی ثبت اختراع بلاک‌چین قابل ویرایش را از آنِ خود کرد

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

به تازگی شرکت Accenture به دلیل کار روی بلاک‌چین قابل ویرایش (Editable Blockchain) یک گواهی ثبت اختراع دریافت کرد.

ابتدای امسال آشکار شد که این شرکت به دنبال آن است تا یک بلاک‌چین دارای مجوز (Permissioned Blockchain) را خلق کند که امکان تغییر اطلاعات را هنگام خطا یا کلاه برداری فراهم می‌کند. این موضوع ابتدا با انتقادهای شدیدی مواجه شد، به عنوان مثال برخی عنوان کردند که وقتی قرار است اطلاعات قابل ویرایش باشند، چه نیازی برای به کارگیری یک پایگاه داده‌ی توزیع‌شده وجود دارد؟

با این وجود، اطلاعات کامل اختراع ثبت چگونگی کارکرد سیستم را نشان داد. دیوید تریت (David Treat) مدیر اجرایی بخش بلاک‌چین Accenture  اظهار داشت که کار شرکت کدر رابطه با بلاک‌چین قابل ویرایش بر این چالش متمرکز است که چگونه هنگام بروز مشکلات آنها را حل کند تا به این ترتیب بتوانند این فناوری را بلوغ ببخشند.

او به CoinDesk گفت: «این نوآوری گزینه‌های پیشِ رو را افزایش می‌دهد، به ویژه برای مخصوصا ساختارهای داده‌ی بر روی زنجیره (on-chain data structures)، و ما از ثبت این اختراع بسیار هیجان زده‌ایم . هدف نهایی ما این است که قدرت نفوذ نوآوری‌های دفترکل توزیع‌شده را افزایش دهیم تا بر اعتماد سازمان‌ها نسبت به فناوری بلاک‌چین بیفزاییم.»

تریت گفت که شرکت هنوز در مرحله‌ی توسعه‌ی این فناوری است و این موضوع حاکی از آن است که در این کار مستمر ، در حال بهبود نمونه‌ی اولیه (Prototype) هستند. او همچنین گفت که امکان دارد شرکت در نهایت این فناوری را به صورت متن‌باز ارائه کند.

او گفت: «ما با اشتیاق و استقبال زیادی از سوی صنایع مواجه شدیم و درخواست‌های متعددی داشتیم مبنی بر اینکه این فناوری را متن‌باز ارائه کنیم و در حال حاضر به این موضوع فکر می‌کنیم.»

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *