شرکت ویزاکارت، غول کارت‌‌های اعتباری به طرح خدمات دارایی دیجیتال می‌‌پردازد

مترجم: علی غائب

یکی از بزرگ‌‌ترین صادرکنندگان کارت اعتباری در جهان از بلاک‌‌چین به عنوان راهی برای تسهیل انتقال دارایی‌های رمزنگاری و نمایش پرونده‌‌های عمومی بهره خواهد برد. به تازگی یک درخواست ثبت اختراع منتشرشده که طبق آن چهار نفر از کارکنان شرکت ویزا (Visa) تصمیم گرفتند یک پرونده تحت عنوان «روش‌‌ها و سیستم استفاده از امضای دیجیتالی برای ایجاد خدمات دارایی دیجیتال» ارائه کنند.

این اختراع پیشنهادشده قابل اجرا برای هر دو بلاک‌‌چین عمومی و خصوصی است و به طور گسترده‌‌ به سیستم‌هایی اشاره دارد که برای ارسال دارایی‌‌های دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طبق این طرح، دارایی‌‌های دیجیتال می‌‌تواند به صورت دیجیتالی توسط نهاد ارسال‌‌کننده و یا یک نهاد اجرایی امضا شود. امضای فرستنده می‌‌تواند نشان دهد که این دارایی به طور رسمی و قانونی توسط فرستنده ارسال شده است و امضای مدیر نشان می‌دهد که دارایی دیجیتال توسط مدیر تایید/یا ثبت شده است. در برخی موارد، یک امضای دیجیتالی می‌‌تواند نشان دهد که دارایی دیجیتال منتقل شده است و ارزش انتقال یافته قابل بازگشت نیست.

این که شرکت ویزا در تدارک ارائه یک سرویس مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است یا خیر، هنوز مشخص نیست.

شرکت‌های بزرگ صنعت پرداخت با کارت قبل‌تر برای ایجاد سرویس‌‌های مبتنی بر بلاک‌‌چین در حوزه پرداخت‌‌ تلاش کرده‌اند و در حال حاضر در حال کار با فناوری استارتاپ Chain برای ساخت یک پلتفرم B2B تا پایان سال جاری میلادی است.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *