شرکت هواپیمایی ایر فرانس بلاک‌چین را در زنجیره‌ی تامین ردیابی آزمایش می‌کند

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی دنیا در حال بررسی است تا ببیند چگونه می‌تواند با استفاده از فناوری بلاک‌چین جریان کاری سیستم نگهداری هواپیماهای خود را ردیابی کند .

بنابر گزارش Aviation Today، ایر فرانس (Air France) به تازگی در یک وبینار همراه با Microsoft و Ramco Aviation، شرکتی که نرم افزارهایی برای نگهداری، تعمیر و تعمیرات اساسی را توسعه می‌دهد، امکان استفاده از این سرویس‌ها برای هواپیماهای خود را مورد بحث و گفت‌وگو قرار داد.

در طول جلسه، جیمز کورنبرگ (James Kornberg)، مدیر نوآوری بخش تجاری Air Farnce KLM گفت که کاربردهای زنجیره‌ی تأمین در موارد خاص برای شرکت‌های هواپیمایی بسیار جذاب است .

او گفت : «گزینه‌ی مورد بررسی باید واقع بینانه باشد. چهار ویژگی انعطاف‌پذیری، قابل ردیابی بودن، درستی و امانت و حذف واسطه‌ها برای زنجیره‌ی تأمین هواپیمایی‌ها بسیار مناسب هستند.»

با این وجود این سوال که آیا ایرفرانس حرکت به سمت یک سیستم کامل بر مبنای بلاک‌چین را آغاز خواهد کرد یا نه بدون پاسخ باقی ماند.

همانطور که توسط Aviation Today نقل شد، کورنبرگ گفت که بزرگ‌ترین مانع این است که بسیاری از اطلاعات دیجیتالی نگهداری نمی‌شوند و تا زمانی که کارهای کاغذی مدرن نشوند، بلاک‌چین نمی‌تواند آنگونه که انتظار می‌رود، مفید واقع شود.

کورنبرگ توضیح داد : «در صنعت هوانوردی، ما اطلاعات بسیاری داریم که دیجیتالی نشده‌اند، به عبارت دیگر، بخش بزرگی از اطلاعات به صورت آنالوگ هستند. بنابراین به عنوان قدم اول، کاری که هم اکنون داریم انجام می‌دهیم، حرکت به سمت یک راهکار کاملاً دیجیتال است.»

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *