سوئیفت یک مرحله به تطبیق با بلاک‌چین نزدیک‌تر شد

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

تلاش سوییفت برای انتقال پول‌ براساس بلاک‌چین وارد فاز بعدی شد.

یک تیم از برنامه‌نویسان در پلتفرم بین بانکی پرداخت بعد از ماه‌ها تلاش یک proof-of-concept ساخته اند که با بلاک‌چین Hyper Fabric کار می‌کند. این پلتفرم به منظور بررسی این موضوع طراحی شده است که آیا حساب بانکی می‌تواند به دفتر کل انتقال یابد و به تطبیق سوئیفت با شرایط real time کمک کند یا نه. این پروژه هم اکنون وارد مرحله‌ی بعد شده است.

براساس گفته‌ی دامیان واندروکن (Damien Vanderveken)، مدیر بخش تحقیق و توسعه فناوری دفترکل توزیع‌شده‌، گروه‌های بانکی استرالیایی و نیوزلندی BNP Paribas, BNY Mellon, DBS Bank, RBC Royal Bank و Wells Fargo به منظور تست بیش‌تر به این سیستم دسترسی پیدا کرده‌اند.

سوییفت باور دارد که این پروژه در صورتی که با موفقیت همراه شود، می‌تواند میلیاردها دلار سرمایه‌های مسکوت در حساب‌های نوسترو (Nostro) را آزاد کند.

با این وجود، تردیدها هنوز پابرجاست

این خبر که پروژه‌ی آزمایشی سوئیفت در حال حرکت رو به جلوست، هم برای سوئیفت و هم برای بلاک‌چین، که برای تطبیق بیشتر با فضای گسترده‌ی بانکی تلاش می‌کنند،  پیامدهای قابل توجهی داشته است.

این پروژه که در حال طی کردن مراحل آزمایشی قرار دارد، به پرداخت‌های آنی مربوط است. واندروکن در این خصوص اذعان داشت: «بلاک‌چین بسیار جدی است و شکی در آن نیست.  من باور دارم که بلاک‌چین قادر است در زمینه‌ی پرداخت نیز نوآوری ایجاد کند. ولی آیا از آن میتوان برای پرداخت‌های آنی نیز استفاده کرد؟»

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *