رگولاتوری اوراق بهادار هند، برنامه‌ی خود را برای مطالعه و بررسی بلاک‌چین اعلام کرد

مترجم: سپیده کیارستمی

 

ناظران بازار اوراق بهادار هند اعلام نمودند که بلاک‌چین را به دلیل کاربردهای بالقوه‌ی آن در فرآیندهای نظارتی رگولاتوری مورد بررسی قرار خواهند داد.

هیئت اوراق بهادار و بورس هند (SEBI) ابتکار عمل فین‌تکی عظیمی را به دست گرفت  و یک کمیته‌ی مشورتی ایجاد کرد که درباره‌ی بلاک‌چین و سایر فناوری‌ها در زمینه‌ی مدیریت دارایی، افزایش سرمایه، تصفیه‌ی حساب پس از تجارت و سایر موارد تحقیق کند. شری پای (Shri T.V. Mohandas Pai) مدیر تأمین خدمات آموزشی مانیپال گلوبال (Manipal Global) و از اعضای سابق هیئت مدیره‌ی اینفوسیس (Infosys) – غول فناوری هند – این کمیته را اداره خواهد نمود.

شاید مهم‌ترین مساله‌ی مورد بررسی این باشد که آیا بلاک‌چین کاربردی در SEBI خواهد داشت یا خیر، هر چند که کاملا‌ً مشخص نیست که کدام کاربردهای خاص مد نظر است.

هیئت اوراق بهادار و بورس هند اظهار کرده که: «این کمیته، راهکارهای تکنولوژیک را برای کارکردهای رگولاتوری SEBI همچون مدیریت اطلاعات، داده کاوی، مدیریت ریسک شامل امنیت سایبری، حمایت از مصرف‌کننده و غیره مورد بررسی قرار خواهد داد. این امر از طریق راهکارهای تکنولوژیک جدیدی همچون تکنولوژی دفاتر توزیع شده، کلان داده، تحلیل داده، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و غیره صورت می‌گیرد.»

طبق این بیانیه، این کمیته نقش مهمی در ایجاد محیط کاری مناسب‌تر برای شرکت‌های در حال کار بر روی خدمات و محصولات جدید ایفا خواهد نمود. توسعه و تحولات جدید، دولت هند را به سمت  تنظیم مقررات در مورد فعالیت‌ ارزهای رمزنگاری شده سوق داد. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که حداقل برخی از مقامات برای ایجاد محدودیت‌های بیشتر تلاش می‌کنند اما تا امروز، هنوز مقامات دولتی طرح یا پروپوزال مشخصی را منتشر نکرده‌اند.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *