روی آوردن صنایع درمانی به بلاک‌چین برای تامین امنیت اطلاعات

مترجم: رسول اخوان مهدوی

 

 صنایع درمانی به علت سروکار داشتن با اطلاعات حساس و خصوصی همیشه هدف حملات سایبری بوده‌اند. سازمان‌های تامین‌کننده‌ی امنیت سایبری در  آمریکا و کانادا به صنایع درمانی از این بابت هشدار داده‌‌اند.

 بلاک‌چین به علت سرعت و امنیت بالا و قیمت پایین می‌تواند در این زمینه به صنایع درمانی کمک کند. علاوه بر این بلاک‌چین می‌تواند بهره‌وری انتقال اطلاعات را بالا ببرد.

 شرکت IBM Watson Health اعلام کرد که در حال همکاری با سازمان غذایی و دارویی آمریکا (FDA) به منظور تحقیق درباره‌ی کارکردهای مختلف بلاک‌چین برای انتقال اطلاعات در صنایع درمانی است. آنها تاریخ تکمیل پروژه‌ی خود را سال 2019 اعلام کرده‌اند.

 این شرکت گفته: «این همکاری همچنین راه‌های جدیدی را برای به‌کارگیری حجم بالای اطلاعات موجود در صنایع پزشکی و درمانی روشن خواهد کرد. یک اکوسیستم امن که در آن اشتراک اطلاعات با وساطت صاحبش انجام می‌شود، می‌تواند نویدبخش دستاوردهای جدید و سلامت عمومی بالاتر باشد.»

 شرکت IBM تنها شرکتی نیست که در این زمینه فعالیت می‌کند. شرکت Hashed Health استارتاپی است که با سرمایه‌گذاری اولیه‌ی 1.85میلیون دلار قصد دارد اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاک‌چین را برای صنایع درمانی ایجاد کند. در امارات هم، UAE Telecom du در همکاری با NMC Healthcare قصد دارند از بلاک‌چین برای مدیریت اطلاعات بیماران استفاده کنند. این کار علاوه بر امنیت بالا، موجب دسترسی سریع به تمامی اطلاعات خواهد شد.

منبع: crypto coins news

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *