روسیه دسترسی به پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای رمزنگاری‌شده را مسدود کرد

مترجم: مریم معصومی راد

بانک مرکزی روسیه تلاش می‌کند دسترسی به وبسایت‌های معاملات ارزهای رمزنگاری‌شده را قطع کند.

به گزارش رسانه‌های محلی، امروز Bank of Russia به همراه دادستان عمومی این کشور، تمامی وبسایت‌هایی را که امکان خرید و فروش ارزهای رمزنگاری‌شده را برای روس‌ها فراهم می‌کرد، مسدود کرد.

سِرگِی شوتسوو (Sergey Shvetsov)، معاون اول بانک مرکزی روسیه در جریان رویداد انجمن امور مالی بین‌الملل در مسکو گفت: «روشن است که وقتی یک ایده رشد می‌کند، به دلیل نرخ بالای بازگشت این ایده علاقمندی به آن افزایش می‌یابد. این رشد ناشی از روند رو به رشد قیمت بیت‌کوین طی دو سال گذشته است.»

این حرکت، گسترده‌ترین اقدام مقامات اجرایی روسیه در مورد مدیریت دسترسی شهروندان این کشور به ارزهای رمزنگاری‌شده است. بحث در مورد چگونگی مدیریت ارزهای رمزنگاری‌شده در روسیه از سال 2017 میلادی آغاز شد و گروه‌های متعدد در مورد وضعیت آتی تنظیم مقررات ارزهای رمزنگاری‌شده در روسیه نظرات مختلف و بعضاً متناقضی ارائه کردند.

قرار است موضع قانونی روسیه در قبال ارزهای دیجیتال تا پایان سال جاری میلادی اعلام شود.

شوتسوو در بخش دیگری از بیانات خود اظهار داشت: «نه تنها بخش خصوصی، بلکه از نظر فعالان کسب‌وکار نیز ریسک ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است. به علاوه، ابزارهای مالی مبتنی بر ارزهای رمزنگاری‌شده هیچ پشتوانه‌ای ندارند. بنابراین تمهیداتی به منظور محدود کردن دسترسی بازار داخلی روسیه به این ارزها در نظر گرفته خواهد شد.»

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *