دولت اتریش از یک موسسه تحقیقاتی بلاک‌چین حمایت می‌کند

مترجم: علی غائب

دولت اتریش در تلاش برای تحقیق در مورد بلاک‌چین با هدف توسعه برنامه‌های کاربردی تجاری این فناوری است. در این راستا یک موسسه تحقیقاتی جدید رمزنگاری در دانشگاه وین مستقر خواهد شد. در روز 5 دسامبر، رویدادی با حضور هرالد مهرر (Harald Mahrer)، وزیر علوم، تحقیقات و اقتصاد اتریش برگزار شد که بیش از 500 نفر در آن شرکت کردند.

مهرر به شرکت‌کنندگان گفت: «ما در حال جمع‌آوری متخصصان تمام جامعه هستیم، و نیازهای کارآفرینان ما در دستور کار دولت ورودی قرار دارد. در حال حاضر، اتریش در اروپا یک نقش برجسته در زمینه بلاک‌چین دارد که با اجرای یک نقشه راه بلند پروازانه تحقق خواهد یافت. اکنون ما باید اطمینان حاصل کنیم که مراحل بعدی انجام می‌شود و sandboxها ایجاد می‌شوند تا به ترویج برنامه‌های کاربردی واقعی کسب‌وکار کمک کنند. در غیر این صورت رقابت در بخش کسب‌وکار غیرممکن است.»

در بیانیه‌های انتشاریافته، این وزارتخانه اعلام داشته که این پروژه‌ها از طریق یک صندوق تحقیقاتی 8 میلیون دلاری حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی بلاک‌چین اجرایی خواهد شد، که ابتکار عمل را نیز برای تحقیق در زمینه ارتقاء انواع خدمات دیجیتال سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

از سوی بخش عمومی اتریش فشار بسیاری بابت به کارگیری بلاک‌چین بر دولت اعمال می‌شود؛ از جمله Wien Energie، یکی از تأمین‌کنندگان عمده انرژی است که بر این موضوع بسیار تأکید دارد. دولت اتریش اظهار داشته که در راستای حمایت از اصلاحات قانونی که امکان استفاده از بلاک‌چین را فراهم می‌کند، از جمله در زمینه برنامه‌های کاربردی انرژی مانند انتقال peer to peer، حرکت خواهد کرد.

مهرر در این خصوص گفت: «این فناوری (بلاک‌چین) فرصت‌های زیادی برای ایده‌های جدید کسب‌وکار ارائه می‌دهد. در حال حاضر ضروری است که این امکانات را بدون توجه به تابوها و در sandboxهای نظارتی بررسی کنیم.»

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *