دولت آمریکا جایزه 750 هزار دلاری به استارتاپ جدید مبتنی بر بلاک‌چین اعطا کرد

مترجم: احسان رشیدی

وزارت امنیت ملی ایالات متحده آمریکا (DHS) مبلغ تقریبی 1 میلیون دلار به یک استارتاپ مبتنی بر بلاک‌چین اعطا کرده است.

بر اساس خبری که  در سایت وزارت امنیت ملی آمریکا منتشر شد، شرکت DigitalBazaar که درایالت ویرجینیا مستقر است، از طریق برنامه نوآوری کسب و کارهای کوچک بودجه‌ای معادل 749,241 دلار دریافت کرد.

این سازمان اعلام کرد که این کمک بلاعوض را برای توسعه برنامه «بلاک‌چین‌های مناسب برای هدف (fit-for-purpose blockchains)» برای تعدادی از موارد کاربرد تخصیص داده است.

دولت آمریکا به طور خاص اعلام کرد که این شرکت روی یک «اکوسیستم نرم افزاری پویا» که شامل «اعتبارات دیجیتالی و کیف‌های دیجیتالی برای آدرس دهی به طیف گسترده‌ای از موارد کاربرد مدیریت هویت و دسترسی آنلاین» می‌شود، کار می‌کند.

این نرم افزار به صورت مبتکرانه برای دپارتمان‌های وزارت امنیت ملی طراحی شده است. خبرها حاکی از آن است که این سومین بار است که دیجیتال بازار از طریق SBIR بودجه دریافت کرده است.

این استارتاپ که در ماه می امسال یک جایزه دیگر نیز دریافت کرده بود، یکی از چندین دریافت کننده بودجه در سال 2016 بوده است. تا به امروز DigitalBazaar مبلغی بیشتر از 1 میلیون دلار از طریق نرم افزارهای ابتکاری دریافت کرده است.

در بیانیه‌های اعلام شده مقامات دولتی کار خود با شرکت DigitalBazaar را در تمرکز بر روی تحقیق و توسعه، به عنوان راهی برای شناخت برنامه‌های کاربردی در زمینه فناوری در داخل وزارت امنیت ملی توصیف کرده‌اند.

به گفته داگلاس موان (Doughlas Maughan)، مدیر بخش امنیتی سایبری: «فناوری‌های بلاک‌چین توانایی ایجاد انقلابی در نحوه مدیریت ما در زمینه هویت آنلاین و دسترسی به اینترنت را دارا هستند. این پروژه تحقیق و توسعه کمک می‌کند تا این توانایی به حقیقت نزدیک‌تر شود.»

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *