خزانه‌داری آمریکا در حال آزمایش فناوری دفتر کل توزیع شده برای ردیابی دارایی است بیتکوین دانشگاه شریف آزمایشگاه بلاکچین ایران

خزانه‌داری آمریکا در حال آزمایش فناوری دفتر کل توزیع شده برای ردیابی دارایی است

مترجم: آرامه بندری

یکی از نهادهای برجسته در وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در حال برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌ای به منظور ردیابی حرکات گوشی‌های هوشمند، رایانه‌ها و سایر وسایل دفاتر این نهاد در قالب فناوری بلاکچین است.

«اداره امور مالی و دفتر نوآوری و انتقال خدمات مالی» از انعقاد قرارداد با پیمانکاری برای ایجاد نسخه اولیه سیستمی به منظور ردیابی و مدیریت دارایی‌های فیزیکی خبر داد. این دفتر در سال 2012 به وسیله ادغام دو نهاد مختلف شکل گرفت. این اداره ساختاری مانند دیوان عدالت اداری دارد و عمدتا مسئول تامین نیازهای مالی دولت است و همچنین به امور پرداخت‌ها و حسابداری سازمان‌های دولتی است.

این نهاد با توسعه سیستم جدید قادر خواهد بود تا نظارت کامل و به هنگامی از انتقال دارایی‌ها میان افراد مختلف سازمان داشته باشد. تمامی انتقال‌های دارایی‌ها میان افراد با استفاده از قابلیت ثبت بلاکچین ذخیره‌سازی خواهد شد.

افزون بر کاربر نظارتی، این نهاد تلاش خواهد کرد تا کاربردهای فناوری بلاکچین در سایر حوزه‌هایی که می‌تواند به مدیریت سرمایه و دارایی‌های دولتی کمک کند را شناسایی کند.

در کنار پروژه نظارت بر جریان دارایی‌ها، این نهاد حکومتی پروژه دیگری نیز پیش می‌برد که به دنبال خودکار ساختن و ساده‌سازی فرایند مدیریت منابع مالی و رویه‌های سازمانی در نهادهای حکومتی است. جان هیل (John Hill) معاون امور جاری در «FIT» معتقد است که نوآوری‌های اخیر که از دل بخش تجاری‌سازی در این نهاد خارج شده پتانسیل زیادی برای استفاده در مدیریت منابع مالی فدرال دارد. او امیدوار است تا دو پروژه اخیر فرصت‌های موجود برای استفاده از نوآوری‌ها جهت افزایش بهره­وری و کارایی را شناسایی کنند.

با آغاز این پروژه اداره خدمات مالی آخرین نهاد حکومتی است که خواهان ارزیابی کاربردهای فناوری بلاکچین به منظور بهبود و ساده‌سازی جریان عملیات در سازمان‌های حکومتی بوده است.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *