حق اختراع جدید ثبت شده توسط جنرال‌الکتریک حاکی از نقش بلاک‌چین در مدیریت هواپیما است

مترجم: علی غائب

پرونده‌های ثبت اختراع عمومی از جنرال‌الکتریک (GE) حاکی از آن است که این شرکت بزرگ ایالات‌متحده ممکن است به عنوان بخشی از سیستم نظارت و نگهداری وسیع‌تر هواپیما به دنبال بلاک‌‌چین باشد.

اداره ثبت اختراع و علامت تجاری ایالات‌متحده (USPTO) پنج برنامه کاربردی از GE منتشر کرده است که هر کدام بر مفهوم سیستم بهینه‌سازی پویشی متمرکز هستند که چندین عامل مدیریت و کارکرد هواپیما، از جمله خدمات تعمیر و نگهداری را بررسی می‌کند.

یک جزء از آن سیستم که یک برنامه کاربردی است  نشان می‌دهد که می‌تواند مکانیسمی برای گروه‌های شرکت‌کننده در روند نظارت بر هواپیما باشد. با توجه به اینکه هزینه این نهادها به طور معمول از طریق کانال‌های مالی سنتی پرداخت می‌شوند، این شرکت پیشنهاد می‌کند که ارزهای رمز نگاری‌شده یا برخی از برنامه‌های کاربردی آن، می‌توانند چنین پرداخت‌هایی را تسهیل کنند.

تحویل جریان نقدی بین سهامداران قطعاً با اعتبارات نقدی و اعتباری سنتی امکان‌پذیر می‌شود و ممکن است با مکانیسم‌های رمزنگاری پیاده‌‌سازی شود که منطق زیربنایی آن با تخصیص دقیق جریان نقدی تغذیه اطلاعاتی می‌شود.

شرکت GE با توجه به پیشرفت‌های گذشته از جمله حامل‌های قابل‌توجه هواپیمایی، به طور بالقوه در این زمینه تحقیق می‌کند. در اوائل سال جاری، ایرباس فرانسه نیز اعلام کرد که به دنبال رهگیری فرایندهای نگهداری هواپیماهای خود با بلاک‌چین است. ایده این شرکت آن است که این فناوری می‌تواند یک پایگاه داده مشترک از اطلاعات مربوط به به روزرسانی را پایه‌گذاری کند.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *