جمهوری مالت با اولین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین، برنامه‌هایی را برای بلاک‌چین معرفی می‌کند

مترجم: فربد بهنامی نیا

جمهوری مالت نخستین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین خود را دریافت کرده است زیرا دولت مالت قصد دارد به یکی از اولین کشورهایی تبدیل شود که به استقبال بلاک‌چین می‌رود.

براساس گزارش‌ها این خودپرداز در شهر اسلِیما واقع شده و توسط شرکت Venture Trading اداره می‌شود. خدمات این خودپرداز شامل تبدیل بیت‌کوین به یورو است.

این کار که توسط شرکت دانش‌بنیان محلی Ivaja با استفاده از یک سرمایه‌گذاری جمعی معرفی شده است، بر تبدیل مالت به جزیره بیت‌کوین تمرکز دارد. با این حال، با توجه به بیانیه ماموریت سرمایه‌گذاری جمعی خود، منتقدان می‌گویند که مالت با این هدف فاصله زیادی دارد و برای آن آماده نیست.

در این بیانیه آمده است: «در حقیقت پتانسیل زیادی وجود دارد که فقط منتظر یک فرصت است. ما یک جامعه بیت‌کوین بسیار فعال داریم که به سرعت در حال رشد است. در مالت شرکت‌های مالی بسیاری وجود دارند و صنعت iGaming نیز به بیت‌کوین بسیار علاقه‌مند است. به علاوه، این فرصتی عالی برای تصمیم‌گیرندگان مالت در مورد ایجاد محیط مناسب برای رشد اقتصادی است.»

برنامه مالت برای بلاک‌چین

در ماه مه، دولت مالت، به یک استراتژی وسیع ملی چراغ سبز نشان داده است که دولت را قادر می‌سازد تا فناوری بیت‌کوین و بلاک‌چین را به کار بگیرند.

در حال حاضر این برنامه توسط دولت آغاز شده و قصد دارند این جزیره را به یکی از اولین کشورهای پذیرنده بلاک‌چین تبدیل کنند.

سیلویو شِمبری (Silvio Schembri)، عضو حزب کارگر و مسئول سیاست جدید دولت در قبال بلاک‌چین، در مصاحبه‌ای گفت که دو گام باید برداشته شود: اول راه‌اندازی بلاک‌چینی در بخش عمومی- شامل ثبت املاک، بهداشت و بخش آموزش و پرورش- و دوم ایجاد مرکزی در کشور برای شرکت‌های بین‌المللی.

وی افزود: «‌ما در حال حاضر تمام اجزای لازم برای پیاده‌سازی بلاک‌چین را در اختیار داریم – بخش بازی (Gaming) و بخش خدمات مالی، زیرساخت ICT قابل اعتماد، یک سیستم مالی مناسب جذاب و یک دولت انعطاف پذیر و حرفه‌ای. بسیاری از شرکت‌ها مشتاق داشتن مجوز مناسب برای کار هستند و ما می‌توانیم برای اولین بار در اروپا این مجوزها را عرضه کنیم. برخی از شرکت‌های نفتی نیز به بلاک‌چین علاقه‌مند هستند. می‌توانید تصور کنید که اگر آنها در مالت ثبت نام کنند، چه درآمدی از مالیات آنها حاصل می‌شود؟»

منبع: cryptocoinsnews

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *