توسعه‌دهندگان اتریوم به انشعاب بیزانتیوم خوشبین هستند

مترجم: مریم معصومی راد

 

توسعه‌دهندگان اتریوم، دومین ارز رمزنگاری‌شده در دنیا، در روز هفتم ماه اکتبر جلسه‌ی نهایی زمان‌بندی انشعاب جدید اتریوم را تشکیل دادند. انتظار می‌رود انشعاب جدید این ارز دیجیتال در تاریخ 16 اکتبر اجرایی شود.

محتوای این جلسه، کسب اطمینان از این موضوع بود که تمامی مشتریان اتریوم نرم‌افزار خود را به روز رسانی می‌کنند تا از بروز مشکلات ناخواسته پس از اجرایی شدن انشعاب جلوگیری شود. برای این که این انشعاب در تمامی گره‌ها (nodes) به صورت هماهنگ اجرا شود، لازم است مشتریان تغییرات ضروری مرتبط با این به روز رسانی، بیزانتیوم، را انجام دهند.

این انشعاب پس از اجرایی شدن، بهبودهایی برای اتریوم در پی خواهد داشت که از آن جمله می‌توان به افزایش سرعت شبکه و محدودیت‌های کمتر داده اشاره کرد. به علاوه، بیزانتیوم معیارهای امنیتی را ارتقاء خواهد بخشید و ویژگی‌هایی در این انشعاب اجرایی خواهد شد که مسیر را برای افزایش امنیت شبکه هموار خواهد ساخت.

اما با وجود پیچیدگی به روز رسانی‌های گذشته، توسعه‌دهندگان تیم اصلی اتریوم انتظار دارند که مشتریانشان، به روز رسانی‌های خود را تا هفته‌ی آینده انتشار دهند. بزرگ‌ترین مشتری اتریوم، Go Ethereum که به Geth معروف است، به روز رسانی خود را منتشر کرده است.

البته این جلسه با رویدادهای غیرمنتظرهای نیز همراه بود. از جمله مشخص شد که برخی مشتریان اتریوم فراموش کرده‌اند نرم‌افزار خود را طبق برخی ویژگی‌های اتریوم تست کنند.

با این وجود، اگرچه تا زمان اجرایی شدن انشعاب هیچ تاریخ دیگری برای جلسه تنظیم نشده است، توسعه‌دهندگان امکان گفتگو را در صورت وقوع شرایط اضطراری باز گذاشته‌اند.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *