تحقیقات درباره صرافی غیرمتمرکز با همکاری دانشگاه برکلی و kybernetwork

مترجم: سپیده کیارستمی

پلتفرم دارایی دیجیتال kybernetwork به همراه گروه بلاک‌چین دانشگاه برکلی کالیفرنیا تیمی تشکیل داده‌اند تا درباره روش‌های ایجاد صرافی‌های غیرمتمرکز مطالعاتی را آغاز نمایند.

گروه بلاک‌چین برکلی اعلام نموده که مشارکت پژوهشی در حوزه‌های مختلف تجارت همچون استراتژی‌ها ، توسعه پایدار و به ویژه مدل صرافی نوظهور  kybernetwork خواهد داشت.

دو نهاد نقشه راه سه ماهه‌ای حول مسائل بالقوه این زمینه و راهکارهای آنها ایجاد نموده‌اند.

لویی لو (Loi Luu)، مدیر اجرایی وموسس kyber می‌گوید: «ما قدرت صرافی‌های غیرمتمرکز را از لحاظ فناوری به کار رفته در آن بررسی کرده‌ایم. دانشجویان برکلی که بسیار پرشور بر راهکارهای خلاقانه و نوآورانه متمرکز شده‌اند، بهترین گروه برای توسعه ایده‌های kybernetwork هستند.»

درحالی که صرافی‌های متمرکز از مدل دفتری برای حذف ریسک‌های تجاری استفاده می‌کنند، صرافی‌های غیرمتمرکز روش دیگری دارند.

حذف مدل دفتری از مدل شبکه kybernetwork بدین معنی است که قیمت محاسبه شده این توکن‌ها باید بسیار دقیق باشد تا صرافی در شرایط رقابتی باقی بماند در عین اینکه خطر پایین آمدن ذخایر را نگه دارد.

برای مواجهه با این عامل، kyber بر اهمیت نگهداری ذخایر برای مبادله، و همچنین نظارت بر ارزش موجودی آن‌ها و حفظ قیمت‌ها تاکید می‌نماید.

پارامترهای پروژه تحقیقاتی شامل موارد زیر است:

  • چقدر طول می‌کشد تا ذخایر دوباره بازسازی شوند
  • هر کاربر چه تعداد توکن را به طور همزمان میتواند معامله کند
  • قیمت توکن‌ها و زمان قفل شده برای مشرکت‌کنندگان ذخایر چقدر هست.

این همکاری پژوهشی، دانشجویان، اعضای هیئت علمی، محققان، کارمندان، مهندسان و سایر افراد را برای توسعه مفاهیم ، اجرای تحقیق، و تبدیل مفاهیم به واقعیات از طریق معیارهای قابل اندازه‌گیری، در برمی‌گیرد.

لو در ماه آگوست تاکید نمود که صرافی‌های متمرکز قادر به اداره نمودن حجم بالای کاربران نیستند در حالیکه صرافی‌های غیرمتمرکز جایگزین بهتری هستند.

وی در عین حال افزود صرافی‌های غیرمتمرکز هنوز به کاربرپسندی صرافی‌های متمرکز نیستند، و ممکن است به علت تعداد کم کاربران پشتیبانی مالی کافی برای تجارت انبوه نداشته باشند.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *