برای اولین بار در جهان به کار گیری بلاک‌چین در بورس آغاز خواهد شد

مترجم: علی غائب

بورس ASX  اعلام کرد که قصد دارد فناوری بلاک‌چین را جایگزین سیستم فعلی خود برای پردازش معاملات کند. بورس ASX در همکاری با شرکت Digital Asset، که بخش فناوری کار را به عهده دارد، اولین بورس اوراق بهادار در جهان است که فناوری بلاک‌چین را در زمینه خدمات اصلی خود به کار می‌گیرد.

این بورس، فناوری بلاک‌چین را برای جایگزینی سیستم فعلی  CHESS (سیستم اداره ثبت الکترونیکی Clearing House) مورد استفاده قرار خواهد دداد. هدف اصلی ماهیت توزیع‌شده بلاک‌چین ارتقاء است، زیرا این امکان را فراهم می‌کند که معاملات، سریع‌تر و ایمن‌تر انجام شود و هزینه‌ها را نیز کاهش دهد.

ASX  طی دو سال گذشته، تحقیق و آزمایش فناوری دفتر کل توزیع شده را انجام داده است که شامل دو بررسی مستقل امنیتی شخص ثالث از راه حل‌های دیجیتال است. ASX انتظار دارد تا در پایان مارس 2018 سیستم جدید را عملیاتی کند.

بلیت مسترز (Blythe Masters)، مدیر عامل Digital Asset، اظهار داشت: «DA و ASX نشان داده‌اند که این فناوری نه تنها کار می‌کند، بلکه می‌تواند به الزامات زیرساخت مالی حیاتی نیز هویت بخشد.»

ASX در حال حاضر با یک لیست نسبتاً کوتاه از مبادلات جهانی همراه است که گام‌های شجاعانه و دقیق در جهت پذیرش فناوری بلاک‌چین برمی‌دارد و NASDAC، بورس اوراق بهادار لندن و گروه بورس ژاپن را شامل می‌شود.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *