با «The Ledger» آشنا شوید: مجموعه‌ی خبری ویژه‌ی فورچون با تمرکز بر فین‌تک و بلاک‌چین

مترجم: مریم معصومی راد

 

در تقاطع فناوری و صنعت مالی، واقعه‌ی بزرگی در حال رخ دادن است. فناوری‌ای به نام بلاک‌چین مترصد ایجاد تحولات بزرگی در تمامی انواع کسب‌وکارها- از بانک‌های بزرگ تا استارتاپ‌های سیلیکون‌ولی- است، تحولی مشابه آنچه یک نسل قبل، اینترنت پهن‌باند و رایانش ابری به وجود آوردند. متفکران حوزه‌ی فناوری بر این باورند که ما در آستانه‌ی تولد یک وب جدید قرار داریم.

به همین دلیل فورچون (Fortune)، سرویس جدید خود به نام The Ledger را راه‌اندازی می‌کند، بخش جدیدی که داستان فین‌تک را بازگو خواهد کرد و همان‌طور که از نام آن پیداست، اخبار بلاک‌چین را نیز (که به عنوان دفترکل توزیع‌شده- distributed ledgers- شناخته می‌شود)، پوشش می‌دهد و به این ترتیب، افراد و سازمان‌ها  را در لبه‌ی فناوری این حوزه به پیش می‌برد.

این بخش هم در راستای مأموریت 87 ساله‌ی فورچون، با هدف گزارشگری شفاف و هوشمندانه‌ی کسب‌وکار فعالیت خواهد کرد. این امر به این معناست که The Ledger موضوعات داغ هر لحظه‌ی این حوزه مانند اتفاقات مربوط به ارزهای رمزنگاری‌شده مانند بیت‌کوین و عرضه‌ی اولیه‌ی سکه (ICO) را که در سال 2017 بیش از 1 میلیارد دلار برای شرکت‌ها جمع‌آوری کرده، پوشش خبری خواهد داد. همچنین The Ledger کاربردهای عمیق‌تر فناوری مالی را نیز بررسی خواهد کرد. برای مثال، بلاک‌چین می‌تواند زنجیره‌ی تأمین شرکت‌هایی مانند وال‌مارت را متحول کند و به بانک‌هایی مانند JPMorgan امکان صرفه‌جویی میلیاردها دلار در تراکنش‌های سالانه را بدهد.

منبع: fortune

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *