بانک Bank Of America، نُه برنامه‌ی کاربردی مبتنی بر بلاک‌‌‌چین را ثبت اختراع کرد

مترجم: علی غائب

دفتر ثبت اختراعات و علامت‌‌های تجاری ایالات متحده (USPTO) در اواخر ماه اوت 2017، نُه پرونده‌ی ثبت اختراع مربوط به تکنولوژی بلاک‌‌‌چین را که  توسط بانک مرکزی آمریکا ثبت شده بود، منتشر کرد.

این اختراعات که به انجام و پرداخت معاملات در یک شبکه‌ی پرداخت مربوط هستند، همه در تاریخ 22 فوریه‌ی 2017 ثبت شده‌اند. این بانک تا کنون، بیش از 30 پرونده‌ی حقوقی مبتنی بر فناوری بلاک‌‌‌‌چین از جمله 18 مورد در سال 2016 را ثبت کرده است.

این برنامه‌‌های کاربردی، منعکس‌کننده‌ی تلاش‌‌های بانک در پیشنهاد خود برای اتخاذ سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک‌‌‌چین در عملیات خود است.

اختراعات مبتنی بر بلاک‌‌چین که در حال حاضر توسط بانک ثبت شده است

ثبت اختراعات مختلفی که در حال حاضر توسط بانک ثبت شده‌‌اند، عمدتاً بر مبادله‌ی ارز رمزنگاری‌شده و فرایند پرداخت متمرکز شده است. در میان آنها، مواردی در خصوص زمینه‌‌های تبدیل فوری، تأیید اعتبار معاملات، تشخیص ریسک و ذخیره‌‌سازی آنلاین و آفلاین وجود دارد.

ثبت اختراعات دیگر استفاده از دفتر کل‌‌های توزیع‌شده برای تایید صحت اطلاعات و همچنین یک سیستم پرداخت همتا به همتا که بر بستر بلاک‌‌‌چین اجرا می‌‌شود را شامل می‌شود.

پروژه‌ی بلاک‌‌‌چین Bank Of America با مایکروسافت

در سپتامبر 2016، این بانک برای یک پروژه‌ی مشترک با هدف توسعه و آزمایش برنامه‌‌های کاربردی بلاک‌‌چین در زمینه‌ی تامین مالی تجارت،  با شرکت فناوری مایکروسافت مشارکت داشته است.

تحت این قرارداد، Bank Of America برای ایجاد یک سیستم بلاک‌‌چین، به طور مستقیم با مجموعه‌ی مایکروسافت همکاری می‌‌کند تا معاملات بین شرکا را سرعت ببخشد. آنها اشاره کرده‌‌اند که در حال حاضر، چگونگی تسهیل فرایند تأیید اعتبار را بررسی می‌کنند.

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا طراحی این پروژه‌ به گونه‌ای هست که بتوان آن را در مقیاس تجاری توسعه داد یا خیر.

شیوه‌ای که Bank Of America در حال ثبت درخواست‌‌های ثبت اختراع مبتنی بر بلاک‌‌‌چین است حاکی از آن است که این بانک می‌‌تواند به دنبال سایر زمینه‌‌های مالکیت معنوی در صنعت فناوری بلاک‌‌‌چین باشد و در بلند‌‌مدت آن را تحقق بخشد.

منبع: cointelegraph

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *