بانک ABC

بانک ABC بحرین به کنسرسیوم دفتر کل توزیع شده‌ی R3 پیوست

مترجم: علی غائب

 

شرکت بانکداری عرب که در بحرین واقع شده، که به نام بانک ABC نیز شناخته می‌شود، اعلام کرده که در حال پیوستن به کنسرسیوم دفتر کل توزیع شده‌ی R3 است.

به این ترتیب، ABC اولین بانک از منطقه‌ی خود در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) است که به کنسروسیوم R3 می‌پیوندد. این بانک که اکثر بخش‌های آن توسط بانک مرکزی لیبی کنترل می‌شود، در الجزایر، مصر، تونس و اردن فعالیت می‌‌کند.

بیانیه‌های بانک ABC نشان می‌‌دهد که این بانک قصد دارد این مشارکت را در راستای ارائه‌ی خدمات بیشتر به مشتریان خود در اختیار بگیرد. موسسه‌ی بلاک‌‌چین اظهار داشت: «بانک ABC ما را برای رسیدن به اهداف استراتژیکمان یاری خواهد کرد.»

سائل الواری (Sael Al Waary)، قائم مقام مدیرعامل بانک، گفت: «ما متعهد به ارائه‌ی خدمات استثنایی و محصولات نوآورانه‌ی مالی به مشتریان هستیم. دفتر کل توزیع شده‌ به ما کمک خواهد کرد تا وعده‌‌هایمان را نسبت به مشتریان عملی کنیم.»

اگر چه این اولین بانک MENA است که برای پیوستن به R3 تلاش می‎کند، و در بودجه‌ی جدید در ماه می بیش از 100 میلیون دلار برای این کار در نظر گرفت و یک ماه بعد نسخه‌ی بتا پلتفرم نرم افزاری Corda خود را راه اندازی کرد، اما بانک ABC تنها بانک منطقه نیست که پتانسیل‌های بالقوه‌ی بلاک‌‌چین را دنبال می‌کند.

همانطور که قبلاً گزارش شده است، NBD امارات، یکی از بزرگ‌‌ترین گروه‌‌های بانکی در خاورمیانه، در حال حاضر با بانک مرکزی امارات متحده‌ی عربی روی یک پروژه‌ی آزمایشی بلاک‌‌‌چین کار می‌کند که کنترل تقلب در سیستم بانکی متمرکز است.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *