بانک مرکزی هند در حال تنظیم مقررات بیت‌‌‌کوین است

مترجم: علی غائب

هند که در حال تدوین مقررات جدید در مورد ارزهای دیجیتال است، از ارائه‌ی جزئیات بیشتر در این مورد خودداری می‌کند و تنها اعلام کرد که برنامه‌‌های رسمی «در حال پیشرفت هستند.» به گزارش‌‌ خبرگزاری محلی Economic Times، معاون فرماندار بانک مرکزی هند، ویشوآناتان (Vishwanathan)، به عنوان سخنران یک رویداد مطبوعاتی در کلکته، به خبرنگاران گفت: «من نمی‌‌توانم در مورد سیاستی که هنوز در حال تدوین است، نظر بدهم.»

اولین بار، در ماه آگوست یک طرح پیشنهادی در مورد چگونگی تنظیم مقررات ارز رمز‌‌نگاری شده در هند ارائه شد. نتیجه این طرح به این صورت شد که یک پانل دولتی به طور خاص در مورد بررسی این موضوع در ماه آوریل مشغول به کار شدند.

سرمایه‌‌گذاری و تجارت ارز رمزنگاری شده در کشور هند از نوامبر سال 2016 میلادی و زمانی که نخست وزیر نارندرا مودی (Narendra Modi) اصلاحات نقدی را آغاز کرده، انجام می‌شود.

رایان تیلور (Ryan Taylor)، مدیرعامل Dash Core در این باره گفت: «معیارهای آزادی اقتصادی در سراسر جهان ارتباط تنگاتنگی با موفقیت اقتصادی دارد. در هند، ممنوعیت فوری گردش ارز در کشور، مخالفت‌های زیادی به همراه داشت. در مقابل، ارز‌‌های دیجیتال خیلی سریع و آزادانه در هر جای دنیا بین افراد مبادله می‌‌شوند. این قابلیت می‌‌تواند تاثیر مثبتی بر اقتصاد هند داشته باشد که از محدودیت‌‌های مالی شدید رنج می‌برد.»

وی افزود: «من شک دارم که پول دیجیتال به این زودی از روپیه پیشی بگیرد اما ناکارآمدی، قطعا محیط مناسبی ایجاد می‌‌کند تا انگیزه مصرف‌‌کنندگان و کسب‌و‌کارها به منظور یافتن جایگزینی برای پول فیات، مانند ارز دیجیتال، که پاسخگویی به نیازهای آنها باشد، صورت گیرد.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *