بانک‌‌های آلمانی تراکنش 100،000 یورویی اوراق بهادار را در R3 DLT شبیه‌‌سازی کردند

مترجم: علی غائب

گروهی از بانک‌‌های آلمانی که با کنسرسیوم بلاک‌‌چین  R3 کار می‌‌کنند، فروش اوراق بهاداری معادل 100،000  یورو را روی پلتفرم دفترکل توزیع شده اجرا کردند.

بانک Commerzbank هفته‌ی گذشته اعلام کرد KfW Banking  و MEAG همه‌ی تلاش خود را برای طراحی تست توسعه‌ی یک پلتفرم Corda R3 انجام داده‌اند. به گزارش طرفین فعال در این تست، هدف آن است که مشخص شود چگونه معامله‌ی یک ابزار پولی که با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده انجام می‌‌شود، می‌‌تواند با واسطه‌‌های کمتر و در زمان کوتاه‌‌تر صورت بگیرد.

گفته می‌‌شود که این فناوری روی پلتفرم Corda R3 ساخته شده است که اولین بار در سال گذشته معرفی شد و نمونه‌‌های از مصادیق کارایی را که فعالان بازار بورس اوراق بهادار با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده  منتفع می‌شوند را ارائه داده است.

فرانک ولهوفِر (Frank Wellhöfer)، مدیر عامل شرکت MEAG، گفت: «این پروژه به ما امکان داد تا از دیدگاه یک سرمایه‌‌گذار، تاثیر فناوری بلاک‌‌چین در فرآیندهای پیش رو و گذشته‌ی دفتر و جنبه‌‌های نظارتی آن را تحلیل کنیم.»

پیش از آن، بانک‌‌های ذکر شده اعلام کرده بودند که می‌‌خواهند «آمادگی بازار» را در مورد به کارگیری این پلتفرم بیازمایند.

به همین جهت، این آخرین بار است که بانک‌‌ها نرم افزار R3 را آزمایش می‌‌کنند. همان‌‌طور که در گذشته توسط CoinDesk  گزارش شده، انتظار می‌‌رود اولین «نسخه‌ی عملیاتی» این پلتفرم در اواخر سال 2017 به بازار عرضه شود.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *