ایلینویز در راستای تلاش برای پیگیری مجوزهای پزشکی، فناوری بلاک‌چین را می‌آزماید

مترجم: علی غائب

 

ایالت ایلینویز کار خود را در حوزه‌ی بلاک‌‌‌چین گسترش می‌‌دهد و یک برنامه‌ی آزمایشی را با هدف به کار بردن تکنولوژی در روند صدور مجوز پزشکی آغاز می‌‌کند.

همانطور که سال گذشته توسط CoinDesk گزارش شد، این ایالت در ماه نوامبر سال گذشته ابتکارات وسیعی را در زمینه‌ی بلاک‌‌چین و ارز رمزنگاری‌شده به نمایش گذاشت. ایلینویز از زمان آغاز این فعالیت‌ها، چند سازمان را برای کشف کاربردهای عمومی این فناوری و همچنین وضع قوانین جدید در مورد نحوه‌ی فعالیت استار‌‌تاپ‌‌ها در زمینه‌ی ارزهای رمزنگاری‌‌شده ایجاد کرده است.

در حال حاضر در این زمینه میان llinois Blockchain Initiative و Hashed Health شراکتی صورت گرفته است. استارتاپ Hashed Health، یک استار‌‌تاپ بلاک‌‌چین آمریکایی است که بر برنامه‌‌های پزشکی متمرکز شده تا نقش این فناوری را در صدور و پیگیری مجوز‌‌های پزشکی بررسی کند.

حامیان این برنامه انتظار دارند که ثبت مجوز و سیستم به اشتراک‌‌گذاری مدارک پزشکی جاری بر روی یک بلاک‌‌چین، با استفاده از قراردادهای هوشمند به صورت خودکار اطلاعات را به‌روزرسانی کند. هدف نهایی، ایجاد یک زنجیره‌ی معتبر و شفاف از سوابق برای بیماران و شبکه‌‌های ارائه‌‌دهنده خدمات بهداشتی است.

این خبر حاکی از آن است که مقامات دولتی ایلینویز به طور جدی به چگونگی اعمال فناوری در مشکلات واقعی جهان نگاه می کنند. ایلینویز در ماه ژوئن یک هکاتون ماهانه را با تمرکز بر بلاک‌‌چین اجرایی کرد و در همان ماه، گروهی از کسب‌وکار‌‌ها یک مرکز بلاک‌‌چین را در شیکاگو راه‌اندازی کردند که توسط دولت پشتیبانی می‌شود.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *