اوکراین قصد دارد تا پایان سال 2017، صدو پنجاه ATM بیت‌کوین در این کشور نصب کند

مترجم: احمدرضا سازگارنژاد

 

مایکل چوبانیان (Michael Chobanian)، موسس Kuna Cryptocurrency Exchange و Kuna Bitcoin Agency اعلام کرد که برنامه‌ریزی شده است تا 150 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین (BTM)، تا پایان سال 2017 در اوکراین نصب شوند. از این تعداد، حدود 20-30 مورد تا پایان تابستان، در کیف، پایتخت این کشور، نصب می‌شوند.

براساس گفته‌ی چوبانیان، تصمیم آنها برای نصب این BTMها براساس خواست مشتریان و همین‌طور درخواست مداوم کارآفرینان اوکراینی صورت گرفته است.

او گفت: «تا پایان سال حدود صد و پنجاه ATM بیت‌کوین در سراسر اوکراین نصب خواهد شد. این درخواست یکی مشتریانی است که با ما تماس گرفته است. علاوه بر این، درخواست‌های زیادی از سمت کارآفرینان اوکراینی‌ای که می‌خواهند وارد این تجارت شوند مطرح شده است. آنها خواستار دسترسی به ترمینال‌های فروش ارزهای رمزنگاری شده هستند.»

بنا بر گفته‌ی چوبانبان، براساس برنامه‌ی تعیین شده، نصب این صد و پنجاه Cryptomat BTMs می‌تواند از فروش ارزهای رمزنگاری شده‌ای مثل Ether, Waves, Golos و Bitcoin حمایت کند. مشتریان این کشور نیز می‌توانند از طریق دفتر ارز کشور این ارزهای دیجیتالی را خریداری کنند .

چوبانیان همچنین تاکید کرد که BTMها به تشخیص هویت کاربر نیاز ندارند و می‌توانند توسط همه‌ی مشتریان مورد استفاده قرار بگیرند. هر کسی که می‌خواهد می‌تواند با این BTMها تجارت کند و نیازی به مدرک ندارد.

براساس اطلاعات وب‌سایت رهگیری BTMها، CoinATMRadar، در حال حاضر تنها یک BTM فعال در اوکراین وجود دارد. یک ماشین دوکاره که در اپریل سال قبل در بندر شهر اودسا در جنوب اوکراین نصب شده است.

گزارش شده است که در حال حاضر حدود 4000 ترمینال خیابانی ارز دیجیتال بیت‌کوین را می‌فروشند. این ترمینال‌ها BTM نیستند ولی کوپن‌هایی را می‌فروشند که می‌تواند توسط مشتریان به عنوان بازپرداخت برای بیت‌کوین‌ها از سایت ارائه‌دهنده‌ی خدمات بیت‌کوین (BTCU) مورد استفاده قرار بگیرند.

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *