اوکراین در مورد وضعیت قانونی بیت‌کوین توضیح می‌دهد

مترجم: فربد بهنامی نیا

 

بانک مرکزی اوکراین، بانک ملی اوکراین (NBU)، بیانیه‌ای در خصوص مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و همچنین وضعیت قانونی بورس اوراق بهادار صادر کرده است.

این حرکت از سوی بانک مرکزی پس از دستگیری چند نفر به اتهام استخراج بیت‌کوین به طور غیرقانونی در هفته‌ی دوم اوت 2017 صورت گرفت.

پلیس ملی اوکراین طی یک حمله به موسسه‌ی Paton Electric Welding Institute در پایتخت کشور، شهر کیف، ۲۰۰ کامپیوتر را کشف کرده است که برای استخراج بیت‌کوین در استخر شنای استفاده نشده‌ای قرار داده شده بودند.

موقعیت NBU در ارزهای رمزنگاری‌شده

NBU در بیانیه‌ی خود، روشن کرد که تنها یک ارز است که در اوکراین استفاده می شود و این ارز،hryvnia  نام دارد. هیچ ارز دیگری یا ارز جایگزینی را نمی توان صادر کرد و غیر از hryvnia نمی‌توان از ارز دیگری به عنوان یک نوع پرداخت در کشور استفاده کرد.

درحالیکه NBU تنظیم بهتر ارزهای رمزنگاری‌شده را در نظر دارد و روی آن فکر می‌کند، ادعا می‌کند که به دلیل عدم وجود تلاش یکپارچه برای طبقه‌بندی و مدیریت ارزهای رمزنگاری‌شده در سراسر جهان، وضعیت بیت‌کوین در این کشور پیچیده شده است.

در این بیانیه آمده است: «در کشورهای مختلف،  بیت‌کوین به روش‌های مختلفی مانند پول مجازی، جایگزین پول، ارزش نامشهود، کالای مجازی و غیره طبقه‌بندی می‌شود. بانک NBU رسماً از هیچ یک از تعاریف فوق پشتیبانی نمی‌کند و این تعارف هیچ یک مورد تأیید NBU نیست.»

سایر نظرات متضاد در مورد ارزهای دیجیتال

با این وجود، چندین وکیل با بیانیه‌ی صادر شده توسط NBU مخالف هستند. آنها ادعا کردند که استخراج ارزهای رمزنگاری‌شده در کشور قانونی است.

به عقیده‌ی آرتِم آفیان (Artem Afyan) از مدیران شرکت حقوقی Yuskutum، درگیر شدن در استخراج ارز دیجیتال در کشور کاملا قانونی است: «استدلال‌های بانک ملی مبنی بر این که ارز رمزنگاری‌شده یک «پول جایگزین ناامن» است، تنها یک هشدار است. این به معنای ممنوعیت استفاده از آنها نیست.»

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *