اوکراین درصدد تنظیم مبادلات بیت‌کوین تحت قوانین پیشنهاد شده است

مترجم: فربد بهنامی نیا

قوانین جدیدی که در اوکراین اعمال می‌شود، اکوسیستم ارز رمزنگاری‌شده محلی را تحت نظارت بانک مرکزی این کشور قرار می‌دهد.

این لایحه، که ابتدا در تاریخ 6 اکتبر با توجه به پرونده‌های عمومی ثبت می‌شود، قوانین مربوط به خدمات تبادل، شامل الزامات مالیاتی و بازپرداخت داده‌ها را مشخص می‌کند. این لایحه به طور قابل توجهی خواستار استفاده از ارزهای رمزنگاری‌شده به عنوان نوعی از اموال است، که براساس رویکردی که توسط اداره مالیات بر درآمد ایالات‌متحده که اعلامیه مشابهی را در سال 2014 منتشر کرد، صورت گرفته است.

این موضوع همچنین بخش‌هایی را در مورد استخراج ارزهای رمزنگاری‌شده شامل می‌شود – فرایندی که مصرف انرژی‌ آن بسیار بالاست و توسط آن معاملات به بلاک‌چین اضافه می‌شوند و سکه‌های جدید به عنوان پاداش ایجاد می‌شوند – که نشان می‌دهد سود حاصل از آنها نیز شامل مالیات است.

مقدمه این قوانین قابل توجه است و در آن اشاره شده که بانک مرکزی کشور ممکن است به سمت تنظیم مقررات فعالیت‌های مربوط به ارزهای رمزنگاری‌شده در اوکراین حرکت کند.

اگر این لایحه تصویب شده و به شکل قانون دربیاید، بانک ملی اوکراین از آن تاریخ  دو ماه برای ایجاد دستورالعمل در مورد مبادلات فرصت دارد. علاوه بر این، به دولت اوکراین فرمان می‌دهد که «از تطابق اقدامات قانونی وزارتخانه‌ها و سایر سازمان‌های اجرایی مرکزی با این قانون اطمینان حاصل کند.»

هنوز لازم است صبر کنیم تا ببینیم چه تغییراتی صورت می‌گیرد، چرا که این لایحه از طریق مجلس ملی اوکراین به تصویب رسیده است. با توجه به پرونده‌های عمومی، کمیته‌های متعددی در پارلمان در نظر گرفته می‌شود تا با همکاری کمیته مالی و کمیته بانکی، نقش اصلی را در این اندازه‌گیری‌ها بازی کنند.

یکی دیگر از عوامل بالقوه در این فرآیند این است که همانگونه که قبلا گزارش شده است، چندین عضو مجلس قانون‌گذاری، دارا بودن سهام قابل توجهی را در بیت‌کوین افشا کرده‌اند.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *