اولین دوره بلاکچین استرالیا در دانشگاه RMIT دانشگاه شریف آزمایشگاه بلاکچین ایران خرید و فروش بیتکوین.jpg

اولین دوره بلاکچین استرالیا در دانشگاه RMIT

مترجم: فربد بهنامی‌نیا

بنا به گفته  Business Australia Inside، یک دانشگاه تحقیقاتی در استرالیا به نام RMIT، اولین دوره دانشگاهی بلاکچین استرالیا را آغاز کرده است.

دوره ۸ هفته‌ای تحت عنوان «توسعه استراتژی بلاکچین» توسط مرکز نوآوری بلاکچینRMIT و مشارکت شرکت‌های Accenture و fintech Stone & Chalk ارائه شده است. در توضیحات این دوره آنلاین که یک برنامه عملی را فراتر از جنبه مفهومی بلاکچین بازگو می‌کند، آمده است :«شما نه تنها یک درک نظری از بلاکچین فرا خواهید گرفت، بلکه یاد می‌گیرید که از آن استفاده کنید.»

جیسون پاتس(Jason Potts)، مدیر مرکز نوآوری بلاکچین، به Business Australia Insider  می‌گوید:

«بلاکچین یکی از آن چیزهایی است که بسیاری از تکنولوژی‌های مختلف برای کارکرد آن با هم همکاری می‌کنند. بسیاری از این دوره‌ها برای کمک به مدیران و رهبران کسب‌وکارها طراحی شده تا نه تنها چگونگی کارکرد این فناوری جدید و آن‌چه پشت آن است را درک کنند، بلکه چگونگی بازتاب مدل‌های تجاری و استراتژی کسب‌وکار توسط این فناوری را نیز متوجه شوند».

مدیر کل Stone & Chalk، آلن تسن (Alan Tsen) ارتباطاتی قوی بین فین‌تک‌ها، بانک‌ها و بلاکچین می‌بیند، بنابراین این دوره را ضروری می‌داند:

“بانک‌ها در حال حاضر به روش‌های مختلفی از فناوری بلاکچین استفاده می‌کنند. تقاضای جدی برای آموزش بلاکچین وجود دارد و شکاف مهارتی در بازار باید مورد توجه قرار گیرد.”

درس ارائه شده توسط RMIT، اولین فصل مشترکِ بلاکچین و محیط دانشگاهی نیست. دانشگاه Berkeley، یک دوره بین‌رشته‌ای با موضوع بلاکچین ارائه می‌دهد. همچنین در ماه ژوئن در جنوب کالیفرنیا یک مطالعه جداگانه در مورد مسیرهای حرفه‌ای بلاکچین برای دانش‌آموزان منتشر خواهد شد.

در دسامبر ۲۰۱۷، بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) اعلام کرد که آنها اولین بورس اوراق بهادار در جهان هستند که از بلاکچین برای جایگزین کردن سیستم فعلی پردازش سهام خود، استفاده می کنند.

در ماه ژانویه سال جاری، فرودگاه بریزبن ( Brisbane Airport)، برنامه‌های خود را برای ایجاد یک محیط سازگار با ارزهای رمزنگاری‌شده در کل پایانه‌های فرودگاه‌هایش اعلام کرد، با این برنامه‌ها، فروشگاه‌ها و رستوران‌های واقع در ترمینال قادر به پذیرش بیتکوین، اتر و دش هستند.

منبع: cointelegraph

2 پاسخ
  1. محمد رضا فروزنده دوست
    محمد رضا فروزنده دوست می گوید:

    سلام و تشکر از اطلاعات مفید موجود در سایت، چگونه می توانم محتوای دوره های برگزار شده را داشته باشم ،حتی اگر مستلزم پرداخت هزینه باشد ،

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *