انگلستان و بلاک‌چین: 90 درصد از مدیران اجرایی ادعا دارند که کسب‌وکارهای آنها «فاقد مهارت لازم» برای پیاده‌سازی بلاک‌چین است

مترجم: هاجر سیر

تنها 10 درصد از کسب‌وکارهای انگلستان که برای استفاده از بلاک‌چین برنامه‌ریزی کرده‌اند، معتقد هستند که مهارت‌های لازم برای پیاده‌سازی این فناوری را دارند. نتیجه یک بررسی و نظرسنجی انجام شده توسط MBN Solutions نشان می‌دهد در حالی که تمایلات به سمت بلاک‌چین همگانی شده است، اما هنوز مدیران کمی هستند که اطمینان کامل برای قبول آن را دارند. بیشتر از نیمی از 200 شرکتی که در این نظرسنجی شرکت داشته‌اند، گفته‌اند که به دنبال ارتباط مستقیم بلاک‌چین بودند. همزمان با آن، 40 درصد از مدیران ارشد غیرمرتبط با فناوری و علم داده به عدم درک کامل این فناوری و پتانسیل کامل آن اذعان کرده‌اند.

پاول فارست (Paul Forrest)، مدیرMBN نظر خود را در رابطه با نتایج این چنین بیان کرد که: «در عین حال، این دلگرم‌کننده است که کسب‌وکارهای بسیاری برای انجام ابداعاتی روی بلاک‌چین برنامه‌ریزی کرده‌اند، همچنین واضح است چنانچه بخواهیم در این مسیر همچنان به جلو برویم، نیازمند ایجاد اصول و پایه‌های بهتری از مهارت‌ها هستیم.»

 فاکتورهای تاثیرگذار خارجی از بین مواردی که در این زمینه شناخته شده‌اند معمولا شامل اقتباس تدریجی مسائل و مشکلات نظارتی است. 23 درصد گفته اند که وضوح و شفافیت بیشتر از سمت مدیران لازم بوده است. در این راستا فارست اضافه کرد: «آنچه که در این بررسی واضح است این است که گفت و گوها پیرامون بلاک‌چین به سرعت در حال تغییر است و در حال حاضر ما تنها شروع به درک حقیقت این فناوری، کاربرد و پتانسیل کامل کرده‌ایم و این عناوین را فراتر از کاربردهای مالی این فناوری دنبال می‌کنیم.»

منبع: cointelegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *