انجمن پزشکی Delaware بلاک‌چین را برای بهبود دسترسی به خدمات درمانی می‌آزماید

مترجم: فهیمه خاکپاش

 

یک سازمان پزشکی در ایالات متحده که صدها سال قدمت دارد، پروژه‌ی آزمایشی بلاک‌چین را آغاز می‌کند

انجمن پزشکی Delaware که برای اولین بار در سال 1776 شکل گرفت، عنوان کرد که با تمرکز برفرایند پیش تأیید برای ارائه‌دهندگان خدمات مراقبت و بیمه‌های پزشکی، یک اثبات مفهوم ایجاد خواهد کرد. انجمن اظهار امیدواری کرد که با بهبود بهره‌وری این مرحله بتواند خدمات مراقبتی را با سرعت بیش‌تری ارائه کند.

به عنوان یک مزیت دیگر، نسخه‌ی آزمایشی این راهکار، زنجیره‌ای از سوابق بیمار ایجاد می‌کند که در دسترس بیمه‌گران و ارائه‌دهندگان مراقبت‌های پزشکی خواهد بود.

استارتاپ فناوری مراقبت‌های پزشکی Medscient که خود تکنولوژی توسعه یافته توسط استارتاپ مبتنی بر بلاک چین Symbiont را ارائه می‌کند نیز در این پروژه همکاری دارد.

اندرو دالک (Andrew Dahlke)، نائب رئیس انجمن پزشکی Delaware، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما اطمینان داریم که این اثبات مفهوم نه تنها این مشکل خاص را برطرف می‌کند، بلکه زمینه را برای رفع سایر مسائل اجرایی خدمات بهداشتی نیز فراهم می‌کند.»

کسانی که در این پروژه شرکت دارند می‌توانند در کنفرانس سیستم‌های سرمایه گذاری Medicaid  که ماه بعد در بالتیمور، مریلند برگزار می‌شود، شرکت کنند.

این خبرها مدت کوتاهی پس از این موضوع منتشر شد که Delaware به عنوان اولین ایالت در ایالات متحده‌ی آمریکا قانونی در مورد استفاده از بلاک‌چین در ایجاد و ذخیره‌ی سوابق کسب‌وکار، از جمله سهامداران را تصویب نمود، تلاشی که برای اولین بار در سال 2016 آشکار شد.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *