استارتاپ «لیبرا» 7.8 میلیون دلار سرمایه جذب کرد بلاکچین دانشگاه شریف بیتکوین ارزرمزنگاری شده.jpg

استارتاپ «لیبرا» 7.8 میلیون دلار سرمایه جذب کرد

مترجم: آرامه بندری

استارتاپ «لیبرا» در اولین مرحله از جذب سرمایه خود، سرمایه ای معادل 7.8 میلیون دلار به دست آورد. این استارتاپ نرم افزار مالیاتی مبتنی بر بلاک‌چین است.

سرمایه گذاری‌های انجام شده توسط گروهی از سرمایه گذاران در اروپا انجام شده است. براساس ادعای لیبرا، در این مرحله از سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر «Liberty City Ventures»، شرکت توسعه دهنده بازارهای ارزهای رمز نگاری شده «XBTO» و «Lee Linden» که پیش از این با فیس بوک همکاری‌هایی داشته است در بین سرمایه گذاران به چشم می خورند.

شرکت «Liberty City» یکی از شرکت‌هایی که در سال 2014 حدود 500 هزار دلار بر روی این ایده سرمایه گذاری کرده بود.

لیبرا نرم افزاری برای محاسبه مالیات و حسابرسی است که توسط «Libra Enterprise Platform» توسعه پیدا کرده است. به گفته مدیران این استارتاپ چشم انداز لیبرا تامین خدمات نوینی بر حوزه مالیات، حسابرسی و خدمات مبتنی بر داده در دنیای ارزهای رمزنگاری شده است.

لیبرا در سال 2014 شکل گرفت و با ارائه نرم افزار «Libra Tax» توجه بسیاری به خود جلب کرد. این نرم افزار در زمان توسعه پیدا کرد که «سازمان خدمات درآمد داخلی ایالات متحده» اعلام کرد که باید فکری به حال توسعه ارزهای رمزنگاری شده، دارایی‌های مشمول مالیات نوین و نوع محاسبه مالیات بر روی آنها انجام گیرد.

اخیرا این شرکت نرم افزارهایی برای تسهیل فرایند تبادلات ارزهای رمزنگاری شده انجام داده است. در ماه می گذشته لیبرا مدیر ارزیابی ریسک پیشین شرکت زیمنس را به تیم خود افزوده است و آینده روشنی در انتظار این استارتاپ خواهد بود.

منبع: coindesk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *